قوانین و قراردادها

توافقنامه فارسینو

قوانین و شرایط استفاده از خدمات سایت

طبق مفاد این توافقنامه ، قرارداد مابین کاربر سایت (کاربر مهمان، کاربر ثبت نام شده در سایت ، خریدار یا سفارش دهنده) از یک طرف و سایت فارسینو (com.فارسینو) به نمایندگی و مدیریت مهدی مجیدزاده به کدملی 0078419905 (فرزند غلامرضا) از طرف دیگر منعقد میگردد. 

– فارسینو طبق قوانین تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران و قانون حمایت از مصرف کنندگان فعالیت می نماید.

– درصورتی که کاربران مهمان قصد عضویت و یا استفاده از امکانات سایت را داشته باشند، لازم میباشد حتما متن قوانین و شرایط استفاده از خدمات سایت را به صورت کامل و دقیق مطالعه نموده و در صورت پذیرش مقررات، اقدام به عضویت نمایند.

– در صورتی که کاربران عضو سایت، قصد ثبت سفارش خدمات : طراحی سایت وردپرس ، پشتیبانی سایت وردپرس ، سئو و بهینه سازی وردپرس را دارند، باید حتما متن قرارداد های مربوطه را مطالعه نمایند و ثبت سفارش توسط کاربر به منزله پذیرش متن قرارداد میباشد.

– هرگونه ثبت سفارش به صورت آنلاین و مجازی (بدون مراجعه حضوری) و از طریق آدرس com.فارسینو  در سایت امکانپذیر بوده  و کاربران مهمان بدون عضویت در سایت قادر به ثبت سفارش نمیباشند و لذا حتما باید در سایت ثبت نام نمایند.

–  هرگونه رابطه فی مابین از جمله تراکنش های مالی تحت پوشش این قرارداد لازم الاجرا خواهد بود. 

– در راستای مشتری مداری ، فارسینو متعهد میگردد از کلیه اطلاعات امنیتی ، شخصی و شرکتی کاربران و یا مشتریان محافظت نموده و از انتشار آنها به دیگران خودداری نماید.

– همچنین هرگونه سوء استفاده و کپی برداری از نام ، برند و محتویات سایت فارسینو  پیگیری قانونی و حقوقی دارد ، لذا عواقب هرگونه سوء استفاده و کلاهبرداری ، خیانت در امانت محسوب شده و موارد این چنینی به صورت جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

باعنایت به قوانین مندرج در متن فوق ، هرگونه توافق نامه قبلی فی مابین باطل و بی ارزش خواهد بود. 

کاربر اظهار می‌دارد که این توافقنامه و قراردادهای خدمات سایت واقع در برگه قرارداد و توافقنامه را خوانده و فهمیده است و موافقت می‌نماید که مفاد و شروط آن برای او لازم‌الاجرا است. همچنین کاربر موافقت می‌نماید که این قرارداد تنها توافقنامه کامل میان فارسینو و کاربر است و هر توافق کتبی یا شفاهی دیگری سابق بر آن‌که در رابطه با خدمات فارسینو است، ملغی و باطل است.

 

قرارداد طراحی وبسایت وردپرس

این قرارداد بین کاربر سایت (خریدار ، سفارش دهنده) به مشخصات مندرج در حساب کاربری و شماره تلفن ثبت نام شده در حساب کاربری سایت  که از این پس در این قرارداد کارفرما نامیده می شود از یک طرف و سایت فارسینو به نمایندگی مهدی مجیدزاده که از این پس در این قرارداد مجری و طراح سایت نامیده میشود از طرف دیگر با شرایط ذیل منعقد می گردد :

ماده (۱) : موضوع قرارداد

طراحی و پیاده سازی سایت وردپرسی به شرح سفارش ثبت شده در حساب کاربر و سفارشات واقع در فروشگاه فارسینو که جزئیات آن ( نوع سایت ، دامنه و هاست و… ) در سفارش قید گردیده است و به اطلاع کاربر رسیده است. و نیز کاربر با اطلاع بر آن، سفارش را ثبت نموده است.

لازم بذکر است طراحی سایت با نرم افزار یا سیستم مدیریت محتوای وردپرس همراه با نصب قالب و افزونه های اصلی و اورجینال وردپرسی ( افزونه کش ، افزونه امنیتی ، افزونه ووکامرس سایت فروشگاهی ، افزونه های مرتبط با قالب ) انجام میگیرد و هرگونه برنامه نویسی به صورت مجزا و با مذاکره طرفین قابل ارایه خواهد بود.

ماده (۲) : مدت قرارداد

مدت این قرارداد از تاریخ ثبت سفارش لغایت بمدت زمان مندرج در  توضیحات سفارش می باشد.

مدت زمان اعلام شده در صورتی تحقق می یابد که در مقاطعی که نیاز به انتخاب ، تصمیم گیری و یا پاسخ به پرسش از طرف کارفرما وجود دارد ، در زمانی معقول از طرف کارفرما رسیدگی و به مجری یا طراح سایت اعلام گردد.

تبصره (۱) : در صورت تصمیم هر یک از طرفین جهت فسخ قرارداد ، می بایستی موضوع فسخ ۱۰روز قبل بصورت کتبی به طرف مقابل اعلام و ضمن تسویه حساب کامل ، نسبت به فسخ قرارداد اقدام گردد.

تبصره (۲) : در صورت عدم رعایت مفاد قرارداد و تخطی از ارائه خدمات فنی، کارفرما مجاز است بصورت یکطرفه قرارداد را فسخ نماید.

تبصره (۳) : در صورت تاخیر کارفرما در مورد عدم تحویل به موقع اطلاعات به مجری یا طراح سایت به ازاء هر روز تاخیر یک روز به مدت پایان قرارداد اضافه می گردد .

تبصره (4) : نحوه تحویل اطلاعات به صورت مجازی (ازطریق ایمیل، واتساپ، تلگرام، تیکت) میباشد، همچنین مجری یا طراح سایت اطلاع رسانی و گزارش کارکرد خود را از همین طریق به اطلاع کارفرما میرساند.

ماده : (۳) مبلغ قرارداد

مبنای تعیین نرخ موضوع قرارداد براساس تعرفه های توافقی و اعلامی از سایت فارسینو که در صفحه فروشگاه مجازی و آنلاین com.فارسینو آمده است و به تایید کاربر سفارش دهنده رسیده است ، خواهد بود.

نحوه پرداخت :

– ۳-۱ هنگام عقد قرارداد ۵۰ درصد از مبلغ کل قرارداد لحاظ گردیده است. (در صورتی که کاربر بخواهد میتواند کل مبلغ قرارداد را در حین ثبت سفارش آنلاین در سایت پرداخت نماید.)

۳-۲ بعد از اتمام کار و هنگام تحویل نهایی پروژه ۵۰ درصد باقی مانده از مبلغ کل قرار داد پرداخت میگردد وتا زمانی که کارفرما تسویه حساب کامل ننماید ، مجری سایت مجاز به تحویل پروژه نمیباشد.

ماده (۴) : تعهدات کارفرما

۴-۱- کارفرما موظف است از زمان تاریخ شروع قرارداد و در طول زمان انجام پروژه اطلاعات مورد نیاز سایت را در هر زمانی که مجری یا طراح سایت درخواست می کند در اسرع وقت و به صورت مجازی (ازطریق ایمیل، واتساپ، تلگرام، تیکت) در اختیار او قرار دهد.

۴-2- هزینه عکاسی صنعتی ، تایپ ، ترجمه ، انیمیشن های خاص ، تهیه و تولید موسیقی ، صدا و فیلم ، دیجیتایز کردن موسیقی و صدا و فیلم ، تغییرات اساسی در ساختار سایت و موارد متفرقه دیگر در صورت نیاز کارفرما، بعهده کارفرما می باشد.

  ماده (۵) : تعهدات مجری یا طراح سایت

۵-۱- مجری یا طراح سایت متعهد می گردد بر اساس موضوع قرارداد از لحاظ ارائه خدمات فنی و نحوه انجام کار، رضایت کارفرما را بطور کامل جلب نماید و هرگونه اعتراض یا عدم رضایت کارفرما از کار انجام شده که به موضوع قرارداد مربوط می گردد باید هرچه سریعتر از سوی مجری رسیدگی شده و ترتیب اثر داده شود.

۵-۲- هر گونه اشتباه از طرفین در تنظیم ، ارسال و پرداخت صورتحساب هزینه ها قابل برگشت می باشد.

۵-۳- هرگونه تغییر در مفاد قرارداد که به توافق طرفین رسیده باشد بصورت الحاقیه قرارداد تنظیم و پس از موافقت کتبی چنانچه مغایرتی با قوانین فارسینو نداشته باشد، برای طرفین قابل اجرا خواهد بود.

۵-۴- چنانچه مجری نسبت به وجوه دریافتی بابت هر صورتحساب معترض باشد، می‌بایست حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز پس از دریافت ، مراتب را کتباً و با ذکر دلایل و مستندات لازم به کارفرما اعلام نماید. در غیر اینصورت موضوع تأیید شده تلقی خواهد شد.

۵-۵- مجری باتوجه به توضیحات خدمات طراحی سایت ، موظف به پشتیبانی رایگان به مدت مندرج در توضیحات خدمات ثبت شده میباشد ، اما پشتیبانی به منزله طراحی و تغییر در طراحی صفحات وردپرسی نبوده و نمیباشد. خدمات پشتیبانی رایگان فارسینو مشمول : برقراری امنیت ، بروز رسانی ، رفع باگ های قالب ، افزونه ها و جلوگیری از اختلالات وردپرسی میباشد.

5-6- طراح سایت موظف به انجام اصول امنیتی استاندارد و عمومی روی سایت می باشد ولی با توجه به اینکه امنیت توسط هیچ شخص و شرکتی در جهان بصورت 100% قابل تضمین نیست مسئولیتی نسبت به حملات سایبری به سایت طراحی شده ندارد.

۵-7- درصورتی که کارفرما ، درخواست خرید دامنه و هاست را به صورت آنلاین در هنگام ثبت سفارش خدمات، ثبت نموده باشد، نمیتواند مدعی برگشت وجه باشد و تنها در صورتی که مجری یا طراح سایت خرید دامنه و اجاره هاست را از هاستینگ مورد نظر انجام نداده باشد، میتواند مبلغ را مرجوع نماید. فارسینو نیز متعهد میگردد تا از شرکت های هاستینگ معتبر و برند ایرانی جهت اجاره هاست یا خرید دامنه استفاده نموده  و از قراردادن سایت کاربر بر روی هاست های رایگان خودداری نماید.

همچنین در هنگام تحویل پروژه، کلیه حق و حقوق دامنه و هاست های خریداری شده ، به نام کاربر منتقل خواهد شد و فارسینو هیچگونه ادعایی در رابطه با دامنه و هاست خریداری شده نخواهد داشت.

ماده (6) : فورس ماژور

به هنگام بروز حوادث غیر مترقبه و سایر عوامل خارج از اختیار مشاور از قبیل (و نه محدود به ) جنگ ، اعتصاب اغتشاش عمومی ، صاعقه ، آتش سوزی ، زلزله ، سیل ، توفان ، بیماری های واگیردار ، اثرات موضوعی خورشید بر روی ماهواره ها ، اشکالات ناشی از ماهواره ، محدودیت صادرات و واردات ، محدودیت تبادل ارزی با خارج ، وضع قوانین و مقررات و دستورالعمل های دولتی و مانند اینها تا زمانی که وضعیت فوق العاده و تبعات آن برطرف نشده باشد ، به گونه ای که انجام تعهدات و خدمات این قرارداد را با اشکال مواجه کند مسئولیتی متوجه مجری نخواهد بود.

در صورت وقوع پیش آمدهای فوق با تشکیل کمیته های مرکب از مجری و کارفرما موضوع مورد بررسی قرار خواهد گرفت و اجرای موضوع این قرارداد تا رفع حوادث مذکور در این ماده به حالت تعلیق در خواهد آمد و در صورتی که حالت تعلیق از سه ماه بیشتر به طول انجامید ، مجری و کارفرما حق خواهند داشت که با قیمت ها و پیشنهاد جدیدی که متناسب با شرایط و عوامل زمان تعیین و از طرف مجری به کارفرما اعلام می‌گردد به کار ادامه دهند.

ماده (۷) : حل اختلاف

طرفین قرارداد سعی خواهند کرد هرگونه اختلاف در تفسیر شرایط و مسائل اجرایی قرارداد را از طریق مذاکره حل و فصل نمایند. در صورتیکه در مورد اختلاف با مذاکره مستقیم به توافق نرسیدند ، مسئله مورد اختلاف به مراجع ذیصلاح قانونی ارجاع و رأی صادره برای طرفین لازم الاجرا خواهد بود.

قرارداد پشتیبانی دوره ای وبسایت وردپرس

این قرارداد بین کاربر سایت (خریدار ، سفارش دهنده) به مشخصات مندرج در حساب کاربری و شماره تلفن ثبت نام شده در حساب کاربری سایت  که از این پس در این قرارداد کارفرما نامیده می شود از یک طرف و سایت فارسینو به نمایندگی مهدی مجیدزاده که از این پس در این قرارداد مجری و پشتیبان سایت نامیده میشود از طرف دیگر با شرایط ذیل منعقد می گردد :

ماده (۱) : موضوع قرارداد

پشتیبانی سایت وردپرسی مربوط به یک وبسایت با آدرس اعلام شده توسط کاربرسایت به پشتیبان سایت میباشد که به شرح زیر و جدول 1-1 جزئیات آن نیز قید گردیده است و از طریق مفاد این قرارداد به اطلاع کاربر سایت رسیده است و کاربر سایت با ثبت سفارش خدمات پشتیبانی سایت وردپرس به روش آنلاین و همچنین انتخاب گزینه “من قرارداد و توافقنامه سایت را خوانده ام و آن را می پذیرم” قبل از ثبت سفارش، موافقت خود را اعلام می نماید.

  • لازم بذکر است پشتیبانی سایت با نرم افزار یا سیستم مدیریت محتوای وردپرس مدنظر میباشد و پشتیبانی از انواع دیگر سیستم مدیریت محتوا شامل این قرارداد نمیشود.
  • خریداری و نصب افزونه های پرمیوم یا اورجینال جهت برقراری امنیت وردپرسی و افزایش سرعت بارگذاری با افزونه کش وردپرسی از طریق پشتیبان سایت به طور پیش فرض انجام خواهد گردید.
  • خرید یا تمدید هاست و دامنه سایت به عهده کاربر سایت میباشد و در صورتی که کاربر بخواهد این امر را به پشتیبان سایت واگذار نماید، فاکتور یا صورتحساب به صورت جداگانه تحویل کاربر سایت خواهد گردید.
  • پشتیبان سایت موظف به انجام اصول امنیتی استاندارد و عمومی روی سایت می باشد ولی با توجه به اینکه امنیت توسط هیچ شخص و شرکتی در جهان بصورت 100% قابل تضمین نیست مسئولیتی نسبت به حملات سایبری به سایتی که پشتیبانی میگردد، ندارد.
  • هرگونه فعالیتی که مشمول خدمات وردپرس درج شده در جدول 1-1 نشود، فقط در صورت موافقت پشتیبان سایت و ارایه پیش فاکتور به کاربرسایت ، پس از تسویه کامل قابل ارایه خواهد بود.
  • بروزرسانی قالب و افزونه های پرمیوم یا دارای لایسنس سایت (درصورتی که قالب و یا افزونه ها ازسوی کاربر سایت تهیه شده باشد باید به مجری سایت تحویل داده شود و در صورتی که اورجینال نبوده و یا آپدیت آن در دسترس کاربر سایت نباشد هزینه خرید مجدد آن به عهده کاربر سایت میباشد.)
  • پشتیبان سایت هیچ تعهدی بابت کدنویسی(برنامه نویسی) و دخالت در کدنویسی هسته وردپرس، قالب و افزونه های سایت را نخواهد داشت.

مواردی که جز خدمات پشتیبانی سایت وردپرس محسوب میشود و پشتیبان سایت موظف به ارایه این خدمات میباشد به شرح ذیل میباشد:

خدمات قابل ارایه در پشتیبانی سایت وردپرس

بکاپ هفتگی و منظم/

ارتباط با پشتیبان قالب سایت/

تنظیمات ثبت نام و عضویت پیامکی/

بروزرسانی قالب ، افزونه ها و هسته وردپرس/

رفع مشکل تداخل افزونه های وردپرس/

توسعه و پایداری وب سایت/

افزایش امنیت وردپرس با افزونه امنیتی/

مسدودسازی کامنت های اسپم در سایت/

ثبت سایت در گوگل وبمستر و آنالیتیکس/

ارتباط از طریق تیکت با هاستینگ/

بررسی عملکرد کلی سایت/

بهینه سازی تصاویر وردپرس/

رفع مشکلات وردپرسی/

فعال سازی SSL امنیتی سایت/

نصب و کانفیگ افزونه های کش/

رفع مشکلات هاست یا سرور/

انجام تنظیمات ووکامرس/

ایجاد CDN بابت افزایش عمکلرد سایت/

جدول 1-1

ماده (۲) : مدت قرارداد

مدت این قرارداد از تاریخ ثبت سفارش لغایت به مدت زمان مندرج در توضیحات سفارش می باشد.

مدت زمان اعلام شده در صورتی تحقق می یابد که تمامی اطلاعات (نام کاربری و رمز عبور) موارد زیر از طرف کارفرما به پشتیبان سایت تحویل داده شود.

اطلاعات قابل تحویل به پشتیبان سایت:

نام کاربری به همراه رمز عبور پنل کاربری شرکت میزبانی وب سایت

نام کاربری به همراه رمز عبور پنل هاست یا سرور

نام کاربری به همراه رمز عبور پیشخوان وردپرس

جدول 2-1

تبصره (۱) : در صورت تصمیم هر یک از طرفین جهت فسخ قرارداد ، می بایستی موضوع فسخ 10 روز قبل از زمان تمدید دوره جدید بصورت کتبی به طرف مقابل اعلام نموده تا اقدامات تحویل وبسایت از سوی پشتیبان سایت، نسبت به فسخ قرارداد اقدام گردد.

تبصره (2) : در صورت عدم تمدید پشتیبانی از سوی کارفرما یا پایان زمان قرارداد ، پشتیبان سایت موظف است قبل از تحویل سایت از کل سایت بکاپ تهیه نموده و پس از آن تمامی اطلاعات (نام کاربری و رمز عبور) را تحویل کارفرما نماید.

تبصره (3) : در صورت عدم تمدید پشتیبانی توسط کارفرما، پشتیبان سایت هیچگونه وظیفه ای در قبال خدمات پشتیبانی سایت و یا اتفاقات احتمالی بر روی وبسایت نداشته و لذا هرگونه ادعایی از سوی کارفرما قابل پذیرش نخواهد بود.

تبصره (4) : در هنگام تحویل سایت از سوی پشتیبان سایت به کارفرما، تحویل اطلاعات مجددا طبق تبصره (7) انجام خواهد شد و کارفرما موظف است طی 12 ساعت اطلاعات را تحویل گرفته و از آن پس پشتیبان سایت هیچگونه مسئولیتی در قبال آن وبسایت نخواهد داشت. لذا هرگونه ادعا پس از اتمام قرارداد از سوی کارفرما (پس از تحویل وبسایت از سوی پشتیبان سایت) قابل قبول نخواهد بود.

تبصره (5) : در صورت عدم رعایت مفاد قرارداد و تخطی از ارائه خدمات فنی از سوی پشتیبان سایت، کارفرما مجاز است بصورت یکطرفه قرارداد را فسخ نماید.

تبصره (6) : کارفرما موظف است قبل از تحویل اطلاعات وبسایت به پشتیبان سایت، یک بکاپ از وبسایت گرفته و سپس سایت را تحویل پشتیبان سایت دهد.

تبصره (7) : نحوه تحویل اطلاعات طرفین به صورت مجازی (ازطریق ایمیل، واتساپ، تلگرام، تیکت) میباشد، همچنین مجری یا پشتیبان سایت اطلاع رسانی و گزارش کارکرد خود را از همین طریق به اطلاع کارفرما میرساند. تمامی توافقات طرفین که از طریق نماینده کارفرما در شبکه های اجتماعی(واتساپ، تلگرام)،پیامک، ایمیل مورد تأیید قرار گیرد به عنوان سند ضبط و ذخیره خواهد گردید.

تبصره (8) : هرگونه خدمات حضوری که از سوی کارفرما درخواست گردد، در صورت پذیرش پشتیبان سایت با ارایه پیش فاکتور و پرداخت کل مبلغ، قابل ارایه خواهد بود.

ماده : (۳) مبلغ قرارداد

مبنای تعیین نرخ موضوع قرارداد براساس تعرفه های توافقی و اعلامی از سایت فارسینو که در صفحه فروشگاه مجازی و آنلاین com.فارسینو آمده است و به تایید کاربر سفارش دهنده رسیده است ، خواهد بود.

نحوه پرداخت :

– ۳-۱ هنگام عقد قرارداد یا ثبت سفارش پرداخت کلیه مبلغ قرارداد لحاظ گردیده است.

ماده (۴) : تعهدات کارفرما

۴-۱- کارفرما موظف است از زمان تاریخ شروع قرارداد و در طول زمان انجام پروژه اطلاعات مورد نیاز سایت را در هر زمانی که مجری یا پشتیبان درخواست می کند در اسرع وقت در اختیار او قرار دهد.

۴-2- در صورتی که هاست از سوی کارفرما تهیه شده باشد ، یادآوری تمدید هاست، به عهده مجری یا پشتیبان سایت نمیباشد.

۴-3- در صورتی که مشکلات سایت ناشی از کمبود منابع هاست و یا نوع سرویس خریداری شده باشد ، کارفرما موظف است تا هاست مطلوب را خریداری یا تهیه نماید در غیر اینصورت مجری یا پشتیبان سایت تعهدی در این رابطه نخواهد داشت.

  ماده (۵) : تعهدات مجری یا پشتیبان سایت

۵-۱ مجری یا پشتیبان سایت متعهد می گردد بر اساس موضوع قرارداد از لحاظ ارائه خدمات فنی و نحوه انجام کار رضایت کارفرما را بطور کامل جلب نماید و هرگونه اعتراض یا عدم رضایت کارفرما از کار انجام شده که به موضوع قرارداد مربوط می گردد باید هرچه سریعتر از سوی پشتیبان سایت مجدداً رسیدگی شده و ترتیب اثر داده شود.

۵-2- هر گونه اشتباه از طرفین در تنظیم ، ارسال و پرداخت صورتحساب قبل از اعمال هزینه یا انجام کار، هزینه ها قابل برگشت می باشد.

۵-3- هرگونه تغییر در مفاد قرارداد که به توافق طرفین رسیده باشد بصورت الحاقیه قرارداد تنظیم و پس از موافقت کتبی چنانچه مغایرتی با قوانین قرارداد نداشته باشد، برای طرفین قابل اجرا خواهد بود.

۵-4- چنانچه پشتیبان سایت نسبت به وجوه دریافتی بابت هر صورتحساب معترض باشد، می‌بایست حداکثر ظرف مدت 5روز پس از دریافت ، مراتب را کتباً و با ذکر دلایل و مستندات لازم به کارفرما اعلام نماید. در غیر اینصورت موضوع تأیید شده تلقی خواهد شد.

5-5- پشتیبان سایت موظف است در صورت بروز هرگونه مشکل از سوی هاست، قالب یا افزونه ها در کمتر از 8ساعت به رفع مشکل رسیدگی نماید. همچنین درصورتی که نیاز به پیگیری مشکل با ارسال تیکت به پشتیبان هاست(سرور) و یا قالب و افزونه های اورجینال باشد نیز باید هرچه سریعتر با آنها از سوی پشتیبان سایت ارتباط گرفته شده و همچنین تمامی موارد در حال رسیدگی به اطلاع کارفرما برسد.

ماده (۶) : فورس ماژور

به هنگام بروز حوادث غیر مترقبه و سایر عوامل خارج از اختیار مشاور از قبیل (و نه محدود به ) جنگ ، اعتصاب اغتشاش عمومی ، صاعقه ، آتش سوزی ، زلزله ، سیل ، توفان ، بیماری های واگیردار ، اثرات موضوعی خورشید بر روی ماهواره ها ، اشکالات ناشی از ماهواره ، محدودیت صادرات و واردات ، محدودیت تبادل ارزی با خارج ، وضع قوانین و مقررات و دستورالعمل های دولتی و مانند اینها تا زمانی که وضعیت فوق العاده و تبعات آن برطرف نشده باشد ، به گونه ای که انجام تعهدات و خدمات این قرارداد را با اشکال مواجه کند مسئولیتی متوجه مجری نخواهد بود.

در صورت وقوع پیش آمدهای فوق با تشکیل کمیته های مرکب از مجری و کارفرما موضوع مورد بررسی قرار خواهد گرفت و اجرای موضوع این قرارداد تا رفع حوادث مذکور در این ماده به حالت تعلیق در خواهد آمد و در صورتی که حالت تعلیق از سه ماه بیشتر به طول انجامید ، مجری و کارفرما حق خواهند داشت که با قیمت ها و پیشنهاد جدیدی که متناسب با شرایط و عوامل زمان تعیین و از طرف مجری به کارفرما اعلام می‌گردد به کار ادامه دهند.

ماده (۷) : حل اختلاف

طرفین قرارداد سعی خواهند کرد هرگونه اختلاف در تفسیر شرایط و مسائل اجرایی قرارداد را از طریق مذاکره حل و فصل نمایند. در صورتیکه در مورد اختلاف با مذاکره مستقیم به توافق نرسیدند ، مسئله مورد اختلاف به مراجع ذیصلاح قانونی ارجاع و رأی صادره برای طرفین لازم الاجرا خواهد بود.

مطالعه این برگه قبل از ثبت سفارشات الزامی میباشد.